Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-06 14:52
mk

Druzgocące dane z Irlandii. Ponad dwa razy więcej aborcji po zmianie prawa

Według danych opublikowanych na początku lipca przez irlandzkie Ministerstwo Zdrowia w Irlandii od początku 2019 roku, czyli od czasu liberalizacji prawa aborcyjnego, zabitych zostało 13 709 nienarodzonych dzieci. W 2020 roku dokonano ponad dwa razy więcej aborcji niż w roku 2018.

Autor/źródło: Pixabay, tung256, licencja: CC0

Całkowita liczba aborcji u kobiet mieszkających w Irlandii (dokonywanych także w Anglii i Walii), odnotowana w oficjalnych statystykach, wzrosła z 2911 w 2018 r. do 6735 w 2020 r. – oznacza to 3824 dodatkowe aborcje rocznie.

„Dzisiejsze dane dotyczące aborcji są druzgocące i stanowią przeciwieństwo tego, co członkowie rządu wielokrotnie obiecywali, mówiąc, że aborcje będą «rzadkie», gdy ludzie zagłosują za uchyleniem [poprawki do konstytucji]” - powiedziała Eilís Mulroy z Kampanii Pro Life.

„W ciągu zaledwie dwóch lat wszystko, przed czym ostrzegał ruch pro-life, niestety się wydarzyło. Oprócz ogromnego wzrostu liczby aborcji, jak wynika z ostatniego badania opublikowanego w British Journal of Obstetrics and Gynecology, dzieci, które przeżyły późną aborcję zgodnie z nowym prawem irlandzkim, pozostawiono na śmierć bez opieki paliatywnej lub medycznej” - dodała.

Tymczasem działacze aborcyjni w Irlandii walczą o to, aby dostęp do aborcji był jeszcze szerszy. Jedna z grup stwierdziła, że ​​jej wniosek „numer jeden” dotyczy całkowitej dekryminalizacji aborcji dla lekarzy. Dziś za dokonanie aborcji wykraczającej poza przepisy ustawy z 2018 roku grozi do czternastu lat pozbawienia wolności. „Kampania na rzecz praw aborcyjnych” domaga się natomiast, aby przepisy, umożliwiające dokonanie aborcji w domu, wprowadzone ze względu na lockdown, zostały wprowadzone na stałe. Nie ustają także apele o wprowadzenie stref cenzury wokół placówek medycznych, w których dokonuje się aborcji.

„Każda pojedyncza aborcja oznacza porażkę społeczeństwa w ochronie życia niemowląt w łonie matki i nieudzielenie pełnego wsparcia kobietom z nieplanowaną ciążą. Ci, którzy prowadzili kampanię na rzecz uchylenia ósmej poprawki, twierdzili, że nie zwiększy to liczby aborcji w Irlandii, ale liczby pokazują bardzo duży wzrost. To tragiczne, że Irlandii nie udało się chronić nienarodzonych, ale także, że działacze dążą do dalszej radykalizacji przepisów” - powiedziała rzeczniczka organizacji Right To Life UK Catherine Robinson.

Źródło: righttolife.org.uk

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-06 13:50:04
miniaturka

Samorządowe uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT ponownie w sądzie

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że dwie uchwały samorządów o „przeciwdziałaniu ideologii LGBT” mają trafić do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji. Chodzi o uchwały podjęte przez małopolską gminę Lipinki oraz Radę Powiatu Tarnowskiego – informuje Radio Maryja.
2021-07-06 13:57:08
miniaturka

MRPiT: nie prowadzimy obecnie prac nad zmianą przepisów dot. handlu w niedziele

W MRPiT nie są obecnie prowadzone prace nad zmianami w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta - poinformował PAP resort rozwoju. Zaznaczył, że od różnych podmiotów napływają rozmaite, czasem sprzeczne postulaty dot. obowiązujących przepisów; wszystkie są analizowane.
2021-07-06 14:04:48
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jezus powołał na apostołów tych, których chciał, choć znał doskonale ich serca, ograniczenia, grzechy. Cudowne w Bogu jest to, że nie patrzy na to kim byliśmy, jesteśmy, tylko kim, dzięki Niemu możemy się stać.
2021-07-06 15:02:42
miniaturka

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny

W dniach od 5 do 12 września odbędzie się w Budapeszcie Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Kongres rozpocznie się Mszą św. na Placu Bohaterów w centrum Budapesztu. W kolejnych dniach do 10 września kongres przeniesie się do hali Hungexpo. W programie Kongresu przewidziano prelekcje, świadectwa, katechezy, dyskusje panelowe, a także wydarzenia kulturalne. 11 września Kard. Péter Erdő odprawi Mszę na placu Kossutha, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną do Placu Bohaterów. Tam też 12 września odbędzie się celebracja wieńcząca Kongres Eucharystyczny z udziałem Papieża Franciszka.
2021-07-06 15:41:16
miniaturka

„Czułem, jak wylewa się miłość Jezusa”. O sakramencie, który daje nową szansę

O swoim powrocie do kratek konfesjonału w rozmowie ze stacją EWTN opowiadają amerykańscy katolicy. „Kiedy pójdę do spowiedzi, wychodzę i po prostu czuję radość, że mogę zacząć od nowa” – mówi prof. Charles Davidson, który wyspowiadał się po 25 latach przerwy.
2021-07-07 09:32:15
miniaturka

Pieśń religijna nawołuje do faszyzmu? Łukaszenka uderza w katolików

Popularny w całej Białorusi hymn religijno-patriotyczny „Mahutny Boża” (Potężny Boże) jest „pieśnią faszystowską”, wykonywaną w celu zniszczenia kraju. Taki pogląd wyraził nieuznawany przez większość państw europejskich tamtejszy prezydent Alaksandr Łukaszenka.