Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-26 15:15
S. Zielińska / Caritas Polska

Mobilna Ambasada Laudato si’

Caritas Polska uruchamia Mobilną Ambasadę Laudato si’, która przed Szczytem Klimatycznym COP24 w grudniu br. w Katowicach rusza na spotkania z Polakami.

„Najbardziej niezwykłe postępy naukowe, najbardziej niesamowite osiągnięcia techniczne, najcudowniejszy rozwój gospodarczy, jeśli nie łączą się z autentycznym postępem społecznym i moralnym, w ostatecznym rachunku zwracają się przeciw człowiekowi.”

Laudato Si’ pkt 4

Caritas Polska uruchamia Mobilną Ambasadę Laudato si’, która przed Szczytem Klimatycznym COP24 w grudniu br. w Katowicach rusza w Polskę na spotkania z Polakami. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie do „Przebudzenia Ekologicznego”, czyli zmiany świadomości ekologicznej. Mobilna Ambasada podróżować będzie po Polsce promując proekologiczne nauczanie Kościoła. Pierwszą swoją trasę pokona ulicami Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację Mobilnej Ambasady Laudato si’ w dniu 28 listopada 2018 r. o godz. 12:30 oraz do zaangażowania się w nasz projekt.

Po pierwszej oficjalnej trasie Mobilnej Ambasady Laudato Si’ w siedzibie Caritas Polska przy ul. Okopowej 55 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa.

W konferencji będą uczestniczyć przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy wezmą także udział w pierwszym przejeździe Busa i podzielą się swoim przesłaniem proekologicznym. Będzie również okazja, aby wpisać się w księdze Ekologicznego Przebudzenia.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji prasowej do dnia 27.11.2018 r. na adres: rzecznik@caritas.org.pl.

Agenda wydarzenia:

10:00 – Caritas Polska – Błogosławieństwo Mobilnej Ambasady Laudato si’. Wyruszenie w trasę do kluczowych partnerów Busa – instytucji państwowych.

10:15 – Warszawa – Przejazd i odwiedziny Mobilnej Ambasady Laudato si’ w wyznaczonych miejscach/ instytucjach. Zaproszenie pasażerów na pokład.

12:30 – Caritas Polska – Przyjazd ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi do siedziby Caritas Polska. Rozpoczęcie konferencji prasowej, zaprezentowanie przez przedstawicieli organizacji państwowych i kościelnych materiałów dotyczących tematu ekologicznego przebudzenia i uroczysty obiad.


Źródło: Zespół Prasowy Caritas Polska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-26 14:21:53
miniaturka

Abp Skworc: stosunek do ekologii powinniśmy uwzględniać w rachunku sumienia

Zdaniem metropolity katowickiego motyw religijny może mieć dla nas kluczowe znaczenie w budowaniu świadomości poszanowania dla bliźniego i natury.
2018-11-26 14:25:32
miniaturka
play

Piosenka o prawdziwie świętym Mikołaju - przebój dla najmłodszych pociech

Zbliża się 6 grudnia, więc przypominamy zeszłoroczny hit o św. Mikołaju. Zapraszamy do słuchania i tańczenia, przede wszystkim najmłodsze pociechy.
2018-11-26 14:55:40
miniaturka

Papież przestrzega przed pułapką konsumizmu

O chorobie konsumizmu oraz potrzebie pielęgnowania hojności mówił Papież podczas Mszy w Domu św. Marty. Hojność prowadzi do wielkoduszności, a jej wrogiem jest konsumizm - podkreślił.
2018-11-26 15:49:00
miniaturka

Ekumeniczna pielgrzymka do Ziemi Świętej - z inicjatywy abp. Rysia

Już za tydzień grupa ponad 300 pielgrzymów z rożnych Kościołów wyruszy na szlak pątniczy w pierwszej ekumenicznej pielgrzymce z Reymontowskiej Ziemi Obiecanej do Chrystusowej Ziemi Obietnicy.
2018-11-26 18:16:37
miniaturka

Apel na Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie

"Niech nasze modlitwy z drugiej niedzieli Adwentu i nasze ofiary przyczynią się do tego, aby było coraz więcej ludzi, którzy odkrywając wielkość wiary starają się żyć coraz godniej z Bożą pomocą" - napisał bp Antoni Dydycz.
2018-11-26 18:44:09
miniaturka

Po co światu mnich?

Złotousty kaznodzieja i poeta Michał Zioło narzucił na białą dominikańską szatę czarny szkaplerz z kapturem przepasany skórzanym pasem. Dlaczego? Opowie o tym już 29 listopada podczas spotkania w Warszawie.