Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-07 10:51
JR

Ważny krok w walce o przyszłość Europy – wspólna deklaracja partii konserwatywnych

„Wreszcie powstał dokument w obronie takiej Europy, która szanuje suwerenność, wolność i tradycje państw członkowskich. Jest to też wezwanie do głębokiej reformy UE, bo dziś zamiast chronić dziedzictwo, które stworzyła Europa, staje się źródłem problemów i niepokojów” – pisze Małgorzata Wołczyk.

Autor/źródło: Unsplash.com

W tekście na portalu DoRzeczy.pl zwraca uwagę, że w Europie dominuje już przekonanie, że to ten silniejszy ma prawa.

„System obowiązuje już w wielu krajach zachodniej Europy i dlatego na przykład to kobieta «ma prawo» skazać na śmierć swe nienarodzone dziecko, syn «ma prawo» skazać swoją starą matkę na «godną śmierć» w wyniku eutanazji, a gej ma prawo skazać niewinnego człowieka za «homofobię» i nie musi tego nawet nijak udowodnić (tak przynajmniej jest w Hiszpanii)” – wylicza dziennikarka.

Podkreśla, że „prawa silniejszego nabywa oczywiście ten, kto wyznaje dogmaty postępu za liberalną lewicą”.

Różne ruchy czy grupy konserwatywne są ciągle atakowane, „właśnie dlatego, że w tym świecie na opak to prawica broni wolności i swobód obywatelskich, usiłując zatrzymać ideologiczny walec”.

Tak się dzieje także w stosunku do Polski, która jest oskarżana – jak wymienia Wołczyk – o prześladowanie homoseksualistów, wprowadzanie religijnego reżimu, współtworzenie „międzynarodówki putinowskej w UE” czy pisanie swojej historii kosztem ocalałym z Holocaustu.

Wołczyk zaznacza, że nie tylko Polska musi walczyć z propagandą lewicy. Dlatego dobrym krokiem jest podpisana przez 16 prawicowych europejskich partii wspólna deklaracja w sprawie przyszłości Europy.

„Wreszcie powstał dokument w obronie takiej Europy, która szanuje suwerenność, wolność i tradycje państw członkowskich. Jest to też wezwanie do głębokiej reformy UE, bo dziś zamiast chronić dziedzictwo, które stworzyła Europa, staje się źródłem problemów, konfliktów i niepokojów” – pisze autorka.

Jak wymienia, wśród sygnatariuszy są „PiS, hiszpański VOX, włoska Liga i Bracia Włoscy, Zjednoczenie Narodowe Le Pen, ale też mnóstwo pomniejszych partii prawicowych z ościennych krajów”.

Zwraca uwagę na manipulacje medialne wskazujące, że Polska współtworzy putinowską międzynarodówkę w UE.

„Nieważne, że wśród hiszpańskich liderów Voxu Putin traktowany jest jako tyran zagrażający interesom także Hispanoamerykanów poprzez swoje związki z Maduro, Moralesem i innymi dyktatorami” – zauważa.

Zaznacza, że podaje się nieprawdziwe „informacje z lewicowych mediów Europy na temat Braci Włoskich i Vox, którzy znoszą te same pomówienia i karykaturę jak PiS na łamach Wyborczej”. Jak dodaje, „podobne cele, czyli alarmowanie o rosnących nastrojach faszystowskich w Europie stawia sobie Kreml”.

„Nie sposób więc zrozumieć lewicowego stanu umysłu, który plącze się w zeznaniach, tropiąc jednocześnie faszystów i agentów Kremla. Ale kto by tam pojął jakimi pokręconymi ścieżkami snuje się postępowa myśl pieszczochów nowego systemu. Systemu, w którym tylko silniejszy ma prawa…” – podsumowuje Małgorzata Wołczyk.

Źródło: DoRzeczy.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-07 10:26:43
miniaturka

Kolejny atak dżihadystów w Nigrze

Kolejny krwawy atak dżihadystów w Nigrze. W regionie Tillabéri uzbrojona bojówka islamskich ekstremistów napadła na dwie wioski położone niedaleko granicy z Burkina Faso. Terroryści z zimną krwią zamordowali kilku mężczyzn i podpalili miejscowy kościół.
2021-07-07 10:35:59
miniaturka

Uzbrojeni islamscy bojownicy z Boko Haram porwali kolejnego księdza

Do napadu doszło w regionie Borno w północno-wschodniej Nigerii. Ks. Elijah Juma Wada jechał do sąsiedniej parafii na Mszę dziękczynną w 10. rocznicę święceń kapłańskich swojego przyjaciela. Na razie nie wiadomo, czy uprowadzony kapłan przeżył.
2021-07-07 10:50:19
miniaturka

Premier Kanady wzywa katolików do protestów

Premier Kanady Justin Trudeau zaapelował do katolików kraju, aby domagali się od Kościoła reakcji na znalezienie zwłok dzieci ludności tubylczej w byłych szkołach z internatami. „Oczekujemy od Kościoła, że przejmie odpowiedzialność za swoją rolę”, oświadczył szef rządu na konferencji prasowej.
2021-07-07 11:29:07
miniaturka

Nauczyciel biologii mówił, że istnieją dwie płcie – męska i żeńska. Został zawieszony

Hiszpański nauczyciel biologii Jesús Luis Barrón López został zawieszony w obowiązkach na sześć miesięcy za nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie – żeńska i męska. „To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła” – powiedział.
2021-07-07 12:14:25
miniaturka

Niemcy: Pielgrzymka Polaków do Matki Bożej w Neviges

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią Polonia niemiecka znów mogła pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Neviges. Do tej „Westfalskiej Częstochowy” przed cudowny obraz Niepokalanego Poczęcia w trzecię sobotę i niedzielę czerwca od lat pielgrzymują Polacy mieszkający w Nadrenii-Westfalii.
2021-07-07 12:42:18
miniaturka

Kuracja pooperacyjna papieża przebiega pomyślnie. Ojciec Święty dziękuje za modlitwę

Powracający do zdrowia papież wzruszony jest licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymywanymi w tych dniach z całego świata i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę. Informuje o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podkreślając, że kuracja pooperacyjna papieża przebiega pomyślnie.