Strona główna
opoka.org.pl
2023-09-05 22:28
KWK

10 września: Beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi

Ponad 32 tysiące osób zgłosiło chęć udziału w Mszy Świętej beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów. Uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem Dzieci odbędzie się 10 września o godz. 10.00 w miejscowości Markowa w archidiecezji przemyskiej.

Autor/źródło: I.Nockiewicz

„Bardzo mi leży na sercu, aby ta uroczystość była przeżywana w duchu wiary” – powiedział metropolita przemyski abp Adam Szal w czwartek, 31 sierpnia, podczas spotkania z mediami dotyczącego ostatnich przygotowań do beatyfikacji Rodziny Ulmów. Przypomniał też słowa Ojca Świętego Franciszka, który 30 sierpnia po modlitwie Anioł Pański podkreślił, że do świętości dorasta się przez wierność w małych codziennych sprawach.

Jak poinformowała podczas spotkania z dziennikarzami dr Małgorzata Sztolf, wicedyrektor Biura Uroczystości Beatyfikacyjnej, chęć udziału w uroczystości beatyfikacyjnej zgłosiło ponad 32 tysiące osób, w tym około 18 tysięcy osób spoza archidiecezji przemyskiej. Mszę Świętą będzie koncelebrować blisko 1000 kapłanów oraz 80 kardynałów i biskupów. Na beatyfikację Rodziny Ulmów zgłosili się także pielgrzymi z zagranicy. Największe grupy przyjadą ze Słowacji, Ukrainy, Litwy oraz Stanów Zjednoczonych.

Do ośmiu głównych sektorów pielgrzymi będą wchodzić przez punkty recepcyjne po okazaniu biletów wstępu. Przewidziany jest także dodatkowy sektor dla osób, które wcześniej nie zgłosiły swojego udziału.

Archidiecezję przemyską w organizacji wydarzenia wspiera gmina Markowa. Na terenie gminnym – na stadionie – zlokalizowany jest główny ołtarz i scena. Parkingi będą oddalone od miejsca uroczystości w odległości od 1 do 3 kilometrów.

Uroczystości w Markowej rozpoczną się już dzień wcześniej, w sobotę, 9 września, kiedy to odbędzie się Podkarpackie Święto Młodzieży z Rodziną Ulmów. Wieczorem zaplanowano koncert pt. „Nie ma większej miłości” (J 15,13). Od 1 września trwa Nowenna przygotowująca do beatyfikacji.

Wszelkie informacje poświęcone Sługom Bożym oraz dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnych dostępne są na stronie internetowej www.ulmowie.pl.

***

Józef i Wiktoria Ulmowie w czasie okupacji ukrywali w swoim gospodarstwie ośmioro Żydów, za co 24 marca 1944 r. zostali zamordowani przez Niemców. Najpierw zabito ukrywanych Żydów, a potem całą rodzinę: Józefa i Wiktorię oraz siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone (poród rozpoczął się w momencie egzekucji).

www.przemyska.pl/ KAI/ BP KEP
za: https://episkopat.pl/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2023-08-18 10:19:17
miniaturka

Obchody 15 sierpnia na „Concorde” w Paryżu

Jak co roku Polonia francuska 15 sierpnia wzięła udział w obchodach uroczystości Wniebowzięcia NMP i Święta Wojska Polskiego, które odbyły się w parafii na „Concorde” w Paryżu, przeżywającej tego dnia uroczystości odpustowe. Mszy św. patriotycznej o godz. 11:00 przewodniczył wieloletni administrator Seminarium Polskiego w Paryżu ks. prałat dr Krystian Gawron.
2023-08-21 20:52:09
miniaturka

WSPÓLNOTA SŁUCHAJĄCA I EWANGELIZUJĄCA XIII Tydzień Wychowania

Tegoroczny, XIII już Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń
2023-09-05 22:06:38
miniaturka

Olimpiada Teologii Katolickiej 2023/2024

Diecezja Radomska wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w roku szkolnym 2023/2024 zaprasza do udziału w XXXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Jej adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których cykl kształcenia kończy się uzyskaniem świadectwa dojrzałości.
2023-09-05 22:44:14
miniaturka

4 prawa życia - Tydzień Wychowania 2023 [video]

Film dedykowany jest dla tych, którzy przeżywają problemy związane z radzeniem sobie z lękiem, przygnębieniem, smutkiem. Świadectwo państwa Ulmów, pomimo tego, że jest związane z tragicznymi wydarzeniami, paradoksalnie niesie przesłanie pełne nadziei i optymizmu.
2023-09-12 08:52:58
miniaturka

Najpierw jest słuchanie

W przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii Świętej dużo czasu poświęciłbym rodzicom. Dzieci mają dwie godziny lekcji religii w szkole. - mówi bp. Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, w rozmowie z Michałem Wodzickim
2023-09-13 10:26:50
miniaturka

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP odbyła zebranie robocze

W Gnieźnie obradowała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski