Strona główna
opoka.org.pl
2023-12-20 14:35
Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

Centrum Polonijnym KUL

Szkolenia, kursy, studia podyplomowe, a także organizacja konferencji, sympozjów, debat tematycznych, kursów i zajęć z języka polskiego i podnoszących kwalifikacje, np. dla nauczycieli szkół polskich, to główne zadania Centrum Polonijnego KUL (CPK), które koordynuje działania w ramach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

Centrum Polonijne KUL chce współpracować z Polonią i Polakami za granicą, z Ambasadami i Konsulatami RP, organizacjami polonijnymi, Polskimi Misjami Katolickimi, parafiami, przedstawicielami i liderami lokalnych społeczności, mediami polonijnymi, szkołami i wszystkimi, którym zależy na budowaniu dobrych relacji z Rodakami w Polsce i poza jej granicami. CPK, poprzez działania Studium, chce stwarzać okazję i możliwości do podnoszenia kompetencji i zdobywania wiedzy Polonii i Polakom w każdym wieku. Chce inspirować i organizować spotkania, zajęcia i kursy promujące kulturę polską dla młodzieży i dzieci polonijnych, np. podczas letnich obozów wakacyjnych.

Aktualnie główna oferta edukacyjna Studium Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dla Polonii i Polaków za granicą to 6 półrocznych, bezpłatnych dla uczestników, ok. 80-godzinnych kursów realizowanych w systemie hybrydowym (planowane jest minimum jedno spotkanie stacjonarne w jednym z krajów uczestników zajęć).

Dotychczas, w II edycjach kursów, zrealizowano kursy:

* z opieki nad przewlekle chorymi i opieki paliatywnej,

* poradnictwa i strategii wspierających,

* profilaktyki zachowań ryzykownych,

* nowych mediów i komunikacji,

* promocji kultury polskiej,

* teologii i nowej ewangelizacji,

* skutecznego menagera i lidera zespołu, podstawy zarządzania.

W przygotowaniu są kolejne kursy.

Centrum Polonijne KUL zaprasza do współpracy!

Jeżeli macie Państwo jakiś pomysł na konferencję, sympozjum, warsztaty czy spotkanie tematyczne to CPK jest gotowe współorganizować takie wydarzenie zapraszając do udziału naukowców i dydaktyków oraz ekspertów KUL zapewniając im przelot i pobyt.

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą


Centrum Polonijne KUL Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin, POLAND

Gmach Główny KUL, pok. 109A

polonia.kul.pl

polonia@kul.pl

tel.: +48 81 445 42 90

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2023-10-16 11:23:43
miniaturka

Kongres Rodzin Polonijnych - Relacje i Nagrania

W dniach 15 - 17 września 2023 r. odbył się w formie hybrydowej VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W Kongresie wzięło udział blisko 500 osób (stacjonarnie) z 28 krajów oraz 250 osób uczestniczyło online. Kongres odbył się pod hasłem: „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę". Głównym miejscem obrad Kongresu była Sala Plenarna Stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk.
2023-10-23 09:33:08
miniaturka

Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polskich Emigrantów

W nocy z 20 na 21 października w kaplicy Cudownego Obrazu w Częstochowie odbyła się 38. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polskich Emigrantów i ich Duszpasterzy. Mottem tegorocznej modlitwy były słowa czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda: "By nowe życie polskie natchnęło się prawdą i miłością”. Punktem centralnym czuwania była Eucharystia, której przewodniczył bp Piotr Turzyński, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2023-10-23 14:19:12
miniaturka

Spotkanie Polonii i Polaków za granicą "Niepodległa"

Poradnia "Familiaris" we Freiburg (Niemcy) zaprasza w dniach 10 - 12 listopada na wyjątkowe wydarzenie, które obchodzone będzie w duchu patriotyzmu, wolności i niepodległości: "Spotkanie Polonii i Polaków za granicą - Niepodległa". Myślami przewodnimi tego spotkania będą "Spektrum Emigracji 3T" - Tradycja, Tożsamość i Tolerancja. To tematy, które chcemy zgłębić i omówić wspólnie z Wami, aby zrozumieć nasze dziedzictwo i dążyć do jeszcze silniejszej wspólnoty. Ten czas spędzony razem będzie naszym hołdem dla Niepodległej i okazją do uczczenia naszych korzeni i wspólnej historii.
2023-10-25 21:10:59
miniaturka

Zaproszenie na ogólnopolską pielgrzymkę muzyków kościelnych

W sobotę, 18 listopada br. na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka muzyków kościelnych
2023-10-25 21:16:02
miniaturka

Zaproszenie do konferencji naukowej

W Preszowie odbędzie się konferencja naukowa
2023-10-29 21:09:07
miniaturka

Nasza droga do Boga

Międzynarodowa inicjatywa ewangelizacyjna