Strona główna
opoka.org.pl
2024-05-25 07:35
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

KIOD przeprowadził szkolenie dla ekonomów

Dnia 24 maja 2024 r. w ramach spotkania ekonomów diecezjalnych i zakonnych z całej Polski w Księżówce w Zakopanem odbyło się szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych.

Dnia 24 maja 2024 r. w ramach corocznego spotkania ekonomów odbyło się szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych. W trakcie tego wydarzenia Kościelny Inspektor Ochrony Danych, wypełniając swoje obowiązki, wygłosił prelekcję na temat ochrony danych osobowych przetwarzanych cyfrowo. Prelegent szczegółowo omówił niebezpieczeństwa związane z tą formą przetwarzania danych oraz obowiązki, które muszą być spełnione przez administratorów danych zgodnie z wymaganiami Dekretu Ogólnego Konferencji Episkopatu Polski o ochronie danych osobowych z dnia 13 marca 2018 r. oraz z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w tym z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO). 

Prelegent skupił się na kluczowych aspektach zarządzania danymi osobowymi, podkreślając znaczenie zgodności przetwarzania z zasadami i normami prawnymi oraz aktualnymi standardami bezpieczeństwa. Spotkanie obejmowało także sesję pytań i odpowiedzi, podczas której uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń na temat praktycznego stosowania przepisów zarówno kościelnych, jak i państwowych w dziedzinie ochrony danych. Dyskusja pozwoliła na pogłębienie wiedzy uczestników oraz na wymianę najlepszych praktyk w zakresie ochrony danych osobowych.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2024-05-06 10:11:27
miniaturka

Przekaz wiary młodemu pokoleniu jest dla Polonii najważniejszy

Przekaz wiary młodemu pokoleniu jest dla Polonii najważniejszy – uważa bp Piotr Turzyński. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w rozmowie z KAI mówi m. in. o obchodach Dnia Polonii i Polaków za Granicą, który przypada 2 maja oraz utrzymywaniu polskości i polskich tradycji w środowiskach polonijnych.
2024-05-13 12:21:42
miniaturka

147. Europejska Pielgrzymka Polonijna do Lourdes

W dniach od 8-11 maja br. Polonia pielgrzymowała do sanktuarium u stóp Pirenejów w ramach Europejskiej Pielgrzymki Polonijnej do Lourdes. W programie pielgrzymki znalazły się m.in.: Msza św. międzynarodowa w podziemnej bazylice św. Piusa X, Msza św. w Grocie Massabielle, Procesja Eucharystyczna, Droga Krzyżowa. Była też możliwość zwiedzania grot Bétharram oraz był czas na modlitwę, rozmowy i dzielenie się doświadczeniami chrześcijańskiego i polonijnego życia. Organizatorem wydarzenia jest Polska Misja Katolicka we Francji.
2024-05-14 14:21:24
miniaturka

PROGRAM VII ŚWIATOWEGO KONGRESU RODZIN POLONIJNYCH

W bogatym programie Kongresu znajdą się: referaty, warsztaty, debata panelowa, wieczór integracyjny, świadectwa, zwiedzanie Brukseli a także zawierzenie rodzin Maryi. Spotkają się z nami znakomici prelegenci z Europy Wschodniej i Zachodniej. Zapraszamy do udziału!
2024-05-16 08:38:45
miniaturka

Komunikat

Komunikat ze spotkania Zespołu Roboczego KEP ds. kontaktów z Rządem RP w sprawie lekcji religii. Spotkanie odbyło się 15 maja 2024
2024-05-16 15:52:00
miniaturka

VII ŚWIATOWY KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, BRUKSELA 2024

W DNIACH OD 23 – 25 SIERPNIA 2024 ROKU ODBĘDZIE SIĘ W BRUKSELI VII ŚWIATOWY KONGRES RODZIN POLONIJNYCH ZATYTUŁOWANY: „RODZINA POLONIJNA – MIEJSCEM SPOTKANIA I ROZWOJU”. WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY NA: HTTPS://EMIGRACJA.EPISKOPAT.PL/RODZINA
2024-05-17 11:19:08
miniaturka

PLAN DOJAZDU - Światowy Kongres Rodzin Polonijnych

MIEJSCE ŚWIATOWEGO KONGRESU RODZIN POLONIJNYCH: Dom Notre-Dame du Chantd’Oiseau, Avenue des Franciscains 3A, 1150 Bruxelles, Belgia. PLAN DOJAZDU - MAPKA