Strona główna
opoka.org.pl
2023-09-10 12:38
Biuro Duszpasterstwa Emigracji

Poradnia Rachel

Działająca w Chicago Poradnia Rachel oferuje pomoc psychologiczną i duchową dla kobiet oraz mężczyzn, którzy bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyli w aborcji i z tego powodu odczuwają konsekwencje emocjonalne oraz duchowe. Poradnia prowadzi działalność PRO-LIFE oraz otacza opieką kobiety w niechcianej ciąży.

PORADNIA RACHEL

Dodatkowo Poradnia Rachel pomaga rodzicom którzy utracili dziecko, zwłaszcza na skutek:

* poronienia 

* urodzenia martwego dziecka

* wczesnej śmierci noworodka 

* ciąży ektopowej

* wypadku

* samobójstwa

Przyjdź po uzdrowienie i pocieszenie. Zakończ żałobę i wypełnij pustkę po stracie dziecka.

s. Maksymiliana Kamińska MChR, psychoterapeuta

Telefon: +1 773 656 7703

rekolekcjechicago@gmail.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2023-12-21 10:51:24
miniaturka

Nowy numer biuletynu

Ukazał się ostatni numer biuletynu rocznika 2023
2023-12-22 11:31:05
miniaturka

Jak się “narodziło” święto Bożego Narodzenia

Czy Boże Narodzenie było zawsze ważne i jak je przedstawiano w pismach i sztuce w początkach chrześcijaństwa opowiada ks. Waldemar Turek, filolog i patrolog, kierownik Sekcji Łacińskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Boże Narodzenie w Betlejem obchodzono uroczyście prawdopodobnie trzy lata po Soborze Nicejskim (325 rok). A przedtem?
2023-12-22 12:05:13
miniaturka

Życzenia skierowane do Polonii z okazji Świat Bożego Narodzenia

Bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej skierował słowa życzeń do Polonii i Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Biskup przypomniał, że Dzieciątko Jezus, które narodziło się w Betlejem nadal prosi, aby także teraz „przyjmować Je z radością”. „Pośród chaosu dzisiejszych czasów, w ciemnościach wojen, w lęku o jutro, pośród naszych osobistych, czasem niełatwych, życiowych doświadczeń, Chrystus – Boże Dziecię nie przestaje być pociechą i światłością. Przyjmijmy Go z głęboką radością, niech On będzie naszą nadzieją” - napisał.
2024-01-05 11:50:22
miniaturka

Zmarł bp Ryszard Karpiński

Dziś rano, 5 stycznia 2024 roku, w wieku 88 lat, odszedł do Pana bp Ryszard Karpiński, biskup pomocniczy senior Archidiecezji Lubelskiej. W latach 2003-2008 bp Karpiński pełnił funkcję Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz był Przewodniczącym Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą. „Było dla mnie wielkim zaszczytem kontynuować dzieło duszpasterstwa polskiego na fundamencie moich zacnych poprzedników: abp. J. Gawliny, kard. Wł. Rubina i abp. Sz. Wesołego. Zabieram niejako do swojego serca te pięć lat posługi i obiecuję szczerą pamięć przed Panem we wszystkich Waszych intencjach” - napisał w ostatnim z listów, na zakończenie kadencji Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2024-01-08 15:24:54
miniaturka

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Ryszarda Karpińskiego

12 i 13 stycznia br., w Archikatedrze Lubelskiej, odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. bp. Ryszarda Karpińskiego, biskupa pomocniczego seniora tejże Archidiecezji, który 5 stycznia 2024 roku, w wieku 88 lat, odszedł do Pana. Dziękując za życie i posługę śp. bpa Ryszarda Karpińskiego powierzajmy Go dobremu Bogu prosząc dla Niego o radość życia wiecznego. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie! Bp Karpiński w latach 2003-2008 pełnił funkcję Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz był Przewodniczącym Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą.
2024-01-13 12:17:32
miniaturka

Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

W dniu 12 stycznia 2024 roku w formule on-line odbyło się ogólnopolskie spotkanie Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski ks. biskupa Wojciecha Osiala z Dyrektorami Wydziałów Katechetycznych Polsce