Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "Kongres Rodzin"
2021-07-04 08:54

Zakończył się latynoamerykański kongres rodzin: „Miłość zwycięża wszystko!”

Kard. Kevin Farrel, prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Osób Świeckich, Rodziny i Życia, uczestniczył w odbywającym się każdego roku latynoamerykańskim kongresie rodzin. Wydarzenie zorganizowała brazylijska wspólnota Shalom.
2020-11-21 19:00

II KRP "Małżeństwo w centrum duszpasterskiej troski Kościoła na emigracji"

W dniu 21 listopada 2020 roku odbył się w wersji online II Kongres Rodzin Polonijnych. W Kongresie wzięło udział ok. 400 osób z ponad 20 krajów. Obradom przewodniczył bp Wiesław Lechowicz – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Przedmiotem obrad było duszpasterskie towarzyszenie małżeństwu i rodzinie w środowiskach polonijnych, ze świadomością, że małżeństwo znajduje się w centrum duszpasterskiej troski Kościoła na emigracji. Cele Kongresu można streścić w kilku słowach: informacja – formacja – koordynacja – integracja.
2022-07-05 10:36

RODZINA NA EMIGRACJI

Troska pasterska o emigrantów stanowi integralną część misji Kościoła. Jednym z bardzo ważnych zadań duszpasterskich w środowisku polskiej emigracji jest troska o małżeństwa i rodziny żyjące na emigracji. „W rodzinach waszych – chrześcijańskich, zbudowanych na sakramencie małżeństwa – niech na pierwszym miejscu będzie miłość i życie. Zachowujcie żywą więź z narodem i Kościołem: więź wiary, kultury, mowy ojczystej” /św. Jan Paweł II- Przemówienie do Rodaków 1987/.