Strona główna
opoka.org.pl
Fraza " Polonia"
2023-04-18 10:21

Kongres Rodzin Polonijnych: pięć powodów, dla których warto przyjechać do Gdańska

Od 15 do 17 września br. na Stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku odbędzie się VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, Polonijna Rada Rodziny, prelegenci i rodziny zapraszają do Gdańska. Organizatorzy zachęcają, aby już teraz planować urlop w Polsce. Nie zwlekaj - już teraz zapisz się na ŚWIATOWY KONGRES RODZIN POLONIJNYCH. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
2023-03-23 14:25

VI KONGRES RODZIN POLONIJNYCH

W dniach od 15 do 17 września br. odbędzie się w Gdańsku VI Kongres Rodzin Polonijnych zatytułowany ”Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę”. Będzie to wielkie i ważne wydarzenie promujące piękną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. W czasie Kongresu przez wykłady i warsztaty zostaną podjęte zagadnienia związane z budowaniem relacji małżeńskich i rodzinnych, duchowości małżeńskiej, wychowania dzieci i kryzysów małżeńskich. W ostatnim dniu Kongresu zaplanowane jest Święto Rodziny połączone z koncertem, pielgrzymką i piknikiem, a dla chętnych – zwiedzaniem Gdańska i okolic. Pragniemy w duchu ewangelizacyjnym pokazać, że jest wiele rodzin polonijnych starających się żyć według wartości. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
2023-06-15 11:40

Światowy Kongres Rodzin Polonijnych- ZAPISY

W dniach 15-17 września 2023 roku odbędzie się w Gdańsku VI KONGRES RODZIN POLONIJNYCH zatytułowany ”Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę”. Referaty przygotowywane przez specjalistów w zakresie tematyki rodzinnej dostarczą uczestnikom wielu cennych informacji o tym jak budować szczęśliwe rodziny. Udzielą także odpowiedzi na pytanie jak można pomóc rodzinom w sytuacji trudności i zagrożeń. W ramach Kongresu przewidziane są także warsztaty w grupach, w ramach których uczestnicy będą mogli uzyskać kompetentne wsparcia w wypełnianiu podstawowych zadań rodzinnych np. w zakresie umacniania relacji małżeńskich, realizacji zadań prokreacyjno-wychowawczych, czy pomocy specjalistycznej w sytuacjach trudnych.
2022-11-25 09:34

Młodzi będą dyskutować o polskości

3 grudnia pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna odbędzie się Kongres Młodzieży Polonijnej. W czasie Kongresu będziemy chcieli przyjrzeć się temu, czym faktycznie jest polskość? W czym ona się wyraża? Jak w świecie multikulturowym być dziś patriotą? W Kongresie wezmą udział młodzi ludzie mieszkający poza granicami kraju, m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii i USA.
2022-08-25 14:52

Kongres Rodzin Polonijnych - ZAPISY

Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10-11 września 2022 r. w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: "Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Kongres odbędzie się w Carlsbergu (Niemcy) w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji "Marianum". W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Organizatorami KRP jest Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz Fundacja „Pomoc Rodzinie”. Serdecznie zapraszamy!
2021-04-30 11:15

2 maja - Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Przez wstawiennictwo Prymasa Tysiąclecia polecajmy Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich naszych rodaków w kraju i za granicą – powiedział Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, obchodzonego 2 maja. Bp Lechowicz zaprosił do łączności modlitewnej w niedzielę, 2 maja. W tym dniu o godz. 13 zostanie odprawiona w Kaplicy na Jasnej Górze Msza święta w intencji Polonii.
2020-11-15 12:00

Podcast Zapytaj Boga Dlaczego

Ja i Ty, My i Wy - to tytuł nowego odcinka podcastu Zapytaj Boga Dlaczego, który skierowany jest szczególnie do młodzieży polonijnej. Prowadzi go Anna Pierz z bp Wiesławem Lechowiczem, Delegatelm KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Celem podcastu jest stworzenie miejsca, w którym każdy może odnaleźć odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania związane z Bogiem, religią i duchowością. Zapraszamy do subksybowania i słuchania!
2020-04-28 09:00

Komunikat Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

W związku z zawieszeniem terminu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, zostaje także przeniesione spotkanie duszpasterzy polonijnych, które było zaplanowane na dzień 8 czerwca. Plan przeprowadzenia spotkania w gronie duszpasterzy polonijnych przy okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego pozostaje aktualny.
2020-03-31 16:56

„Spotkajmy się razem, aby w krzyżu Pana Jezusa znaleźć umocnienie, pokój i nadzieję”

Takimi słowami zachęcił bp Wiesław Lechowicz do udziału w Drodze Krzyżowej w intencji Polonii i Polaków za granicą. Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w piątek, 3 kwietnia w Kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich. W bieżącym roku, w wyjątkowym czasie ze względu na pandemię, chciałbym zaprosić naszych Rodaków żyjących poza granicami kraju do wspólnej modlitwy dzięki bezpośredniej transmisji Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie transmitowane na stronie archidiecezji warszawskiej www.archwwa.pl.
2019-08-05 12:51

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ks. Arcybiskupa Szczepana Wesołego

28 sierpnia 2019 roku minęła pierwsza rocznica śmierci abp Szczepana Wesołego, długoletniego i zasłużonego duszpasterza polskiej emigracji. W rocznicę pogrzebu, 10 września odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Ks. Arcybiskupa w kościele św. Piotra i Pawła w Katowicach, gdzie zostało złożone ciało zmarłego Arcybiskupa. Uroczystość ta odbędzie się w czasie Eucharystii o godz. 12.00 sprawowanej pod przewodnictwem abp Wiktora Skworca, metropolity górnośląskiego, homilię wygłosi bp Wiesław Lechowicz.