Strona główna
opoka.org.pl
2023-09-27 14:41
Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

15 października - XXIII Dzień Papieski

Trwają przygotowania do XXIII Dnia Papieskiego. W bieżącym roku będzie on obchodzony w Polsce oraz w środowiskach polonijnych 15 października pod hasłem „Cywilizacja życia”. Hasło nawiązuje do tytułu encykliki św. Jana Pawła II Evangelium Vitae, która przypomina, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Tegoroczny Dzień Papieski będzie okazją do zapoznania się z kolejnym wymiarem nauczaniem Św. Jana Pawła II także przez ludzi młodych.

Fundacja od 23 lat pomogła już tysiącom młodych, zdolnych ludzi, pochodzącym z małych miejscowości i niezamożnych rodzin. Obecnie wspiera finansowo prawie 2000 uczniów i studentów. Jest to pomoc nie tylko materialna, lecz także duchowa, wynikająca z przeprowadzanych rekolekcji i letnich obozów formacyjnych. Fundusze na te cele pozyskujemy przede wszystkim przeprowadzając zbiórkę przykościelną i publiczną w czasie Dnia Papieskiego, jak również w ciągu roku, dzięki indywidualnym wpłatom ofiarodawców.

Fundacja przygotowała na XXIII Dzień Papieski katechezy, homilie, rozważania różańcowe, scenariusze apeli, modlitwę wiernych i plakaty oraz spot radiowy i telewizyjny, do wykorzystania przez katechetów i kapłanów. Materiały te można pobrać z naszej strony internetowej: www.dzielo.pl , zakładka „Dzień Papieski”.

Wspomnienie św. Jana Pawła II i modlitwa za jego wstawiennictwem pobudza wiarę, nadzieję i miłość w ludzkich sercach. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza do przeprowadzenie Dnia Papieskiego oraz zbiórki na wspomniany fundusz stypendialny. 

JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA. 

15 października – XXIII DZIEŃ PAPIESKI

Materiały duszpasterskie oraz graficzne

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2023-09-21 10:16:34
miniaturka

Jak dziś rozumiemy wspólnotowość parafii? Jak postrzegani są księża?

O tym, jak dziś ludzie rozumieją wspólnotowość parafii, jaki młodzi mają obraz księdza oraz jak na parafię patrzą dziś proboszczowie – mówili socjologowie w trakcie II Kongresu Teologii Praktycznej „Parafia jutra”, który odbywa się w Licheniu.
2023-09-24 23:07:28
miniaturka

Obradowała Polonijna Rada Duszpasterska Europy

W dniach 22 – 24 września 2023 roku w Domus Maria w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie na Litwie, odbyło się zebranie plenarne Polonijnej Rady Duszpasterskiej Europy, która zrzesza kilkadziesiąt osób - duchownych, sióstr zakonnych i świeckich, reprezentujących duszpasterstwo polskojęzyczne w krajach europejskich. Jej przewodniczącym jest Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, Biskup Piotr Turzyński. Tematem spotkania były zagadnienia związane z katechezą rozumianą w bardzo szerokim zakresie i wymiarze.
2023-09-27 09:19:28
miniaturka

Dziennikarze polonijni z pięciu kontynentów spotkali się w Warszawie

Australia, RPA, USA, Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Anglia, Francja – 65 dziennikarzy polonijnych z 20 krajów spotkało się w Warszawie w dniach 22-24 września w ramach VI Światowego Forum Mediów Polonijnych, po raz pierwszy połączonego z X Zjazdem Federacji Polskich Mediów na Wschodzie. Organizatorem wydarzenia było Światowe Stowarzyszenie Dziennikarzy Polonijnych.
2023-09-28 10:17:53
miniaturka

Spotkanie dyrektorów wydziałów duszpasterskich w archidiecezji gdańskiej

W dniach 26-28 września br. w Ośrodku Warzenko, nieopodal Gdańska, odbyło się trzydniowe spotkanie dyrektorów wydziałów duszpasterskich z całej Polski. Zebranie przygotowała Komisja Duszpasterstwa KEP we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Archidiecezji Gdańskiej.
2023-09-28 12:05:16
miniaturka

Jasnogórskie Czuwanie Modlitewne za Polonię i jej duszpasterzy

Doroczne Czuwanie Modlitewne w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbędzie się z 20 na 21 październik br. w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze. Zgromadzimy się by modlić się za całą Polonię świata oraz za tych, którzy sprawują nad nią duchową pieczę; "modlić się, by nowe życie polskie natchnęło się prawdą i miłością". Te słowa Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, będą przyświecać modlitwie w przededniu 75. rocznicy jego śmierci.
2023-10-02 11:44:41
miniaturka

Kongres Rodzin Polonijnych - Relacja

W dniach 15 - 17 września 2023 r. odbył się w formie hybrydowej VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W Kongresie wzięło udział blisko 500 osób (stacjonarnie) z 28 krajów oraz 250 osób uczestniczyło online. Kongres odbył się pod hasłem: „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę". Głównym miejscem obrad Kongresu była Sala Plenarna Stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Wśród uczestników były osoby min. z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Litwy, Węgier, Mołdawii, Gruzji, Białorusi i Ukrainy, Malty, Kazachstanu, Szwecji, Islandii i Holandii.