Strona główna
opoka.org.pl
2023-10-11 14:00
Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

Kongres Rodzin Polonijnych - Relacja

W dniach 15 - 17 września 2023 r. odbył się w formie hybrydowej VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W Kongresie wzięło udział blisko 500 osób (stacjonarnie) z 28 krajów oraz 250 osób uczestniczyło online. Kongres odbył się pod hasłem: „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę". Głównym miejscem obrad Kongresu była Sala Plenarna Stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Wśród uczestników były osoby min. z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Litwy, Węgier, Mołdawii, Gruzji, Białorusi i Ukrainy, Malty, Kazachstanu, Szwecji, Islandii i Holandii.

KONGRES RODZIN POLSKICH I POLONIJNYCH, Gdańsk, 15 - 17 września 2023

"ZAINWESTUJ W MAŁŻEŃSTWO - ZAINWESTUJ W RODZINĘ"


RELACJA Z KONGRESU - VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych

KAI - Zakończył się VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych

FOTO GALERIA - AGNES KUC PHOTOGRAPHY


TRANSMISJA KONGRESU W JĘZ. POLSKIM

Dzień 1 - https://www.youtube.com/live/FkMliieqfJE?feature=shared

Dzień 2 - https://www.youtube.com/live/38m18CDrvS0?feature=shared

WERSJA Z TŁUMACZENIEM NA JĘZ. ANGIELSKI

Day 1 -https://www.youtube.com/live/yJYSS50zOsc?feature=shared

Day 2 - https://www.youtube.com/live/I14sklb9b8Q?feature=shared


Zapraszamy do Studium Edukacyjnego w zakresie doradztwa rodzinnego "Pomagam sobie - pomagam innym"

Kontakt

https://isnarakm.pl

email: isnarakm@gmail.com

Tel. : 0048 783-950-657


STREFA KIBEHO 

Zapraszamy do wspólnego Wtorkowego Różańca do 7 Boleści, który na żywo transmitujemy z Parafii w Gdańsku-Jelitkowie już 2 rok w każdy wtorek o godz. 17:15 na żywo na YouTube.

Link:https://www.youtube.com/@parafiajelitkowo

www.emigracja.episkopat.pl


Koncert orkiestry Młodzi-Polscy

W sobotę 16 września, w kościele pw. św. Jana w Gdańsku w ramach 6. Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych odbył się koncert, w którym wystąpili muzycy z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy i Niemiec.

Koncert orkiestry Młodzi-Polscy - relacja


RELACJA Z KONGRESU - VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych

"Spotkanie to było bardzo wartościowe. Rodzina i małżeństwo to wielkie wartości, których nie można zagubić, ale trzeba z troską pielęgnować" – powiedział delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, podsumowując kończący się Światowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbył się w dniach 15 - 17 września br. w Gdańsku. W Kongresie wzięło udział około 500 osób (stacjonarnie) z 28 krajów oraz 250 online. Kongres odbył się pod hasłem: „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w Rodzinę”. 

Czytał więcej...

www.emigracja.episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2023-09-27 14:54:53
miniaturka

15 października - XXIII Dzień Papieski

Trwają przygotowania do XXIII Dnia Papieskiego. W bieżącym roku będzie on obchodzony w Polsce oraz w środowiskach polonijnych 15 października pod hasłem „Cywilizacja życia”. Hasło nawiązuje do tytułu encykliki św. Jana Pawła II Evangelium Vitae, która przypomina, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Tegoroczny Dzień Papieski będzie okazją do zapoznania się z kolejnym wymiarem nauczaniem Św. Jana Pawła II także przez ludzi młodych.
2023-09-28 10:17:53
miniaturka

Spotkanie dyrektorów wydziałów duszpasterskich w archidiecezji gdańskiej

W dniach 26-28 września br. w Ośrodku Warzenko, nieopodal Gdańska, odbyło się trzydniowe spotkanie dyrektorów wydziałów duszpasterskich z całej Polski. Zebranie przygotowała Komisja Duszpasterstwa KEP we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Archidiecezji Gdańskiej.
2023-09-28 12:05:16
miniaturka

Jasnogórskie Czuwanie Modlitewne za Polonię i jej duszpasterzy

Doroczne Czuwanie Modlitewne w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbędzie się z 20 na 21 październik br. w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze. Zgromadzimy się by modlić się za całą Polonię świata oraz za tych, którzy sprawują nad nią duchową pieczę; "modlić się, by nowe życie polskie natchnęło się prawdą i miłością". Te słowa Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, będą przyświecać modlitwie w przededniu 75. rocznicy jego śmierci.
2023-10-02 12:47:26
miniaturka

I Zjazd Duszpasterstwa Nauczycieli Polonijnych w Niemczech

W dniach 30.09.-01.10.2023 w Haus Concordia odbyło się spotkanie inauguracyjne Duszpasterstwa Nauczycieli Polonijnych w Niemczech, które powołał i któremu przewodniczył Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, Biskup Piotr Turzyński. Obok nauczycieli, katechetów i wychowawców w spotkaniu udział wzięli również Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, ks. dr Michał Wilkosz oraz Sekretarz ks. Tomasz Frączek oraz gospodarz – o. Paweł Szemraj. Organizatorem spotkania było Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Krzewienia Kultury Tradycji i Języka Polskiego.
2023-10-03 19:20:13
miniaturka

Bp Osial: wypisywanie się uczniów z religii jest dla Kościoła wyzwaniem

Podłoże wypisywania się uczniów z lekcji religii jest złożone: pewnie są i osobiste kryzysy wiary, ale duża część młodzieży rezygnuje dlatego, że jest taka możliwość, pod wpływem niezgadzania się ze stanowiskiem Kościoła w kwestiach moralnych i dlatego, że lekcje te bywają nudne. To poważne wyzwanie dla Kościoła.
2023-10-06 10:33:26
miniaturka

Polski duchowny nowym członkiem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Kardynał Grzegorz Ryś członkiem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów