Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-26 11:38
Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Obradowała Polonijna Rada Rodziny

W sobote 23 stycznia, pod przewodnictwem bpa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP do Duszpasterstwa Emigracji Polskiej obradowała Polonijna Rada Rodziny. Podczas obrad dokonano podsumowania Kongresu Rodzin Polonijnych i przedstwiono propozycje i postulaty związane z organizacją kolejnego Kongresu. Przedstwaiono także plany działań i inicjatywy, które będą podejmowane na rzecz małżeństwa i rodziny na emigracji.

Pracy Polonijnej Rady Rodziny towarzyszyć będzie przekonanie, że dynamika parafii zależy w dużym stopniu od dynamiki duszpasterstwa małżeństw i rodzin.

Głównymi celami pracy Polonijnej Rady Rodziny są: informacja i edukacja z zakresu życia w małżeństwie i rodzinie; formacja duszpasterzy i małżonków; integracja i współpraca zarówno w ramach Polonii, jak i z Kościołami lokalnymi; inicjacja działań służących przygotowaniu do życia w małżeństwie, towarzyszeniu małżonkom i rodzinom oraz wychowaniu dzieci i koordynacja wymienionych działań.

W skład Polonijnej Rady Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, wchodzą:

Europejski odpowiedzialny ksiądz

Europejski odpowiedzialny świecki

Małżeństwa – przedstawiciele polonijnego duszpasterstwa rodzin z poszczególnych krajów 

Przedstawiciele polonijnych ruchów/stowarzyszeń rodzin

Eksperci z Polski – w tym członkowie Rady ds. Rodziny przy KEP

Koordynatorzy księża – w każdym kraju/rejonie

Operatorzy medialni i techniczni

Czytaj też:

Po raz pierwszy obradowała Polonijna Rada Rodziny

Odbył się Kongres Rodzin Polonijnych online 

Kongres Rodzin Polonijnych: ważny głos w refleksji nt. wyzwań, stojących przed rodzinami >>>

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-01-26 10:27:18
miniaturka

Ultralewica odradza się dzięki radykalnej polityce ekologicznej

Francuski aktor, historyk i dziennikarz postanowił zbadać działalność lewicowych grup ekstremistycznych. Jak się okazuje, organizacje zmierzające do zniszczenia świata, jaki znamy i zaprowadzenia komunizmu, przeżywają swoje odrodzenie, m.in. dzięki forsowanej przez rządy polityce ekologicznej
2021-01-26 11:22:14
miniaturka

Abp Ś. Szewczuk: Stoimy u progu jakieś nowej ery w dziejach świata

Abp Szewczuk, zwierzchnik Kościoła greckokatolickiego na Ukrainie, zwraca uwagę na to, jak bardzo pandemia podważyła kruche podstawy naszych społeczeństw. Wobec coraz silniejszego indywidualizmu i wirtualizacji kultury Kościół musi przedstawiać wizję wspólnoty, jako właściwego modelu życia społecznego
2021-01-26 11:39:10
miniaturka

Bierzmowanie i Strajk Kobiet. Czy Kościół ma prawo weryfikować poglądy młodzieży?

Wczoraj na portalu gorlice24.pl opublikowano oświadczenie o niepopieraniu Strajku Kobiet, które ma podpisać młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Jak podaje redakcja, zwrócili się do niej „oburzeni rodzice”. Czym się oburzyli? Tym, że ich dzieci powinny traktować wiarę poważnie?
2021-01-26 11:56:35
miniaturka

Rzecznik MZ: osoby zaszczepione drugą dawką zwolnione z obowiązku kwarantanny

Osoby zaszczepione drugą dawką są zwalniane z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną lub po powrocie zorganizowanym transportem z zagranicy.
2021-01-26 12:28:37
miniaturka

Wyśpiewaj ciemną jutrznię! Wydano muzyczne opracowanie

Ukazał się zbiór pt. „Poranna liturgia godzin na Wielki Piątek i Wielką Sobotę”, nawiązujący do tradycji odprawiania tzw. ciemnych jutrzni podczas Triduum Paschalnego. Ma on stanowić pomoc, aby tę wspólnotową modlitwę Kościoła móc wykonywać w sposób uroczysty, a więc śpiewając.
2021-01-26 13:01:33
miniaturka

Kuria Diecezjalna: stawianie wymagań kandydatom do bierzmowania - uzasadnione

Oświadczenie, którego wymagał proboszcz z Ropicy Polskiej od kandydatów do bierzmowania, było w tej konkretnej sytuacji uzasadnione, ogólnie zaś - zgodne z wymogami, stawianymi kandydatom do tego sakramentu. Tak wynika z oświadczenia wydanego przez Kurię Diecezjalną w Rzeszowie.