Strona główna
opoka.org.pl
2023-05-16 11:48
Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Wakacje z KUL 2023 dla dzieci polonijnych

Centrum Polonijne KUL i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają dzieci i młodzież polonijną do udziału w letnim obozie "Lato z KUL 2023". Od 12 do 19 sierpnia 2023 r. w Domu Pracy Twórczej KUL - Rajchertówce w Kazimierzu Dolnym młodzi wezmą udział w warsztatach językowych, dziennikarskich, filmowych i artystycznych podnoszących ich wiedzę o języku, kulturze i historii Polski. Będzie też czas na integrację i wspólną zabawę.

Zapewniony jest atrakcyjny program pobytu, zakwaterowanie, wyżywienie i całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry. W programie m.in.:

- warsztaty medialne i spotkania z ciekawymi osobami

- warsztaty fotograficzne i plastyczne, wizyty w muzeach i miejscach związanych z językiem, kulturą i historią Polski

- działania artystyczne i sportowe na świeżym powietrzu

- wycieczki po Lubelszczyźnie (m.in. Lublin), wizyta na KUL i zwiedzanie uniwersytetu

- podróż kolejką wąskotorową i wiele wiele innych atrakcji!

Gościem specjalnym obozu będzie multiinstrumentalista, kompozytor i muzyk - Joszko Broda z zespołem.

Zaproszenie kierowane jest do dzieci polonijnych w wieku 12-16 lat (urodzone w latach 2007-2011), mówiących w języku polskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym i biorących udział w obozie "Lato z KUL" po raz pierwszy.

Udział w obozie, w tym: zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu i liczne atrakcje oraz ubezpieczenie NNW - są dla uczestników bezpłatne.

Więcej informacji i zapisy: https://polonia.kul.pl/lato-z-kul-2023,111261.html

UWAGA! Do udziału w obozie, w pierwszej kolejności, będą kwalifikowane dzieci, których rodzice/opiekunowie, zapewnią transport do i z Kazimierza Dolnego. W wyjątkowych sytuacjach, za zgodą organizatorów, jest możliwość refundacji kosztów przejazdu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieorganizowania obozu w przypadku nie zebrania dostatecznej grupy zgłoszonych dzieci.

CENTRUM POLONIJNE KUL / AKTUALNOŚCI

https://polonia.kul.pl/lato-z-kul-2023,111261.html

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2024-06-29 06:28:40
miniaturka

Zaproszenie ze Szkoły zakrystianów

Szkoła zakrystianów zaprasza na kolejne zajęcia
2024-06-30 19:18:21
miniaturka

Kościoły zaniepokojone planami ministerstwa odnośnie lekcji religii

Zapowiedzi minister edukacji narodowej o ograniczeniu lekcji religii do jednej godziny tygodniowo wzbudziły sprzeciw i zaniepokojenie Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce. Podobnie jak zamiar organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach w grupach międzyklasowych oraz niewliczanie oceny z lekcji religii do średniej ocen na świadectwie.
2024-07-01 09:13:30
miniaturka

Brazylijczycy, ale z polskim sercem i duszą

Szacuje się, że Brazylię zamieszkuje obecnie przynajmniej 1,5 mln potomków polskich emigrantów sprzed 100-150 lat. Zdecydowana większość z nich to formalnie Brazylijczycy. Od kilku lat w południowych stanach Brazylii (Santa Catarina, Paraná i Rio Grande do Sul) upamiętnia się 150. rocznicę pierwszych rodzin z Polski, które przybyły w poszukiwaniu pracy. „Pracujemy nie tyle z Polakami, co z ludnością brazylijską polskiego pochodzenia. To często trzecie, czwarte, nawet piąte pokolenie” – zaznaczyła s. Małgorzata Brodowiak, od 15 lat posługująca w Cruz Machado w stanie Paraná
2024-07-03 11:56:34
miniaturka

Rok Jubileuszowy 2025

Niech Rok Święty będzie okazją do ożywienia nadziei - napisał papież Franciszek w Bulli „Spes non confundit” (nadzieja zawieść nie może), ogłaszającej Jubileusz Zwyczajny roku 2025. Podkreślił: „Niech pierwszy znak nadziei przełoży się na pokój dla świata, który po raz kolejny pogrąża się w tragedii wojny”. Zgodnie z tradycją papież ogłasza Rok Święty co 25 lat. Pierwszy został ogłoszony w 1300 roku.
2024-07-04 09:34:35
miniaturka

Kongres Rodzin Polonijnych to inwestycja w siebie i rodzinę

Kongres Rodzin Polonijnych to możliwość spotkania się razem w środowisku Polonii, przedyskutowania zagadnień, które nas łączą. Jest tylu wspaniałych prelegentów, modlitwa. To bardzo cenny weekend, na który warto się wybrać, warto zainwestować w siebie i w rodzinę - powiedziała Family News Service Małgorzata Mazurek, zapraszając do wzięcia udziału w VII Światowym Kongresie Rodzin Polonijnych, który rozpocznie się za 50 dni w Brukseli. Trwają zapisy - serdecznie zapraszamy!
2024-07-04 10:29:11
miniaturka

Rodzina na Emigracji

Zapraszamy na nasz kanał You Tube: RODZINA NA EMIGRACJI, gdzie możemy posłuchać informacji dotyczących tematyki Kongresu Rodzin Polonijnych oraz wysłuchać referatów wygłoszonymi podczas wcześniejszych Kongresów Rodzin Polonijnych. Serdecznie zapraszamy do słuchania i subskrybowania!