Strona główna
opoka.org.pl
2023-02-06 20:50
ks. Tomasz KOPICZKO

Zdrapka Komunijna - Nowa... Ciekawa propozycja

Nowy pomysł "Zdrapki Komunijnej" – dedykowanej dla dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej pojawiał się w diecezji toruńskiej.

Autor/źródło: pixabay, Bairyna, licencja: CC0

"Zdrapka Komunijna" to plansza zawierająca zadania podzielone na dwa okresy. Pierwszy to czas przygotowania do spotkania z Panem Jezusem w Komunii Świętej, który zawiera 15 zadań i drugi okres obejmujący dzień samej uroczystości oraz czas bezpośrednio po niej, obejmujący 6 zadań. Wszystkie zadania ukryte są pod zdrapkami, które dzieci stopniowo odkrywają i realizują. Niektóre z nich mogą wykonać samodzielnie, natomiast inne pozwalają zaangażować się również najbliższym, tak aby czas przygotowań i Pierwszej Komunii Świętej był wyjątkowy dla całej rodziny.

Zadania spod Zdrapki Komunijnej 2022 zostały pozytywnie zaopiniowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej: 
„Zdrapka Komunijna jest ciekawą pomocą w przygotowaniu dziecko do Pierwszej Komunii Świętej. Poprzez wykonywanie określonych zadań, w tym m.in. modlitw, rysunków, dziecko bezpośrednio przygotowuje się do tego ważnego wydarzenia. Co jest także ważne, w niektóre zadania są włączani rodzice i inne ważne osoby z rodziny dziecka. Opisywana zdrapka ma zatem wymiar wychowawczy i rodzinny dla kandydata do Pierwszej Komunii Świętej, ale również dla jego bliskich...”

Zdrapka posiada pozytywną opinię Wydziału Katechetycznego Diecezji Toruńskiej

więcej informacji na stronie https://zdrapkakomunijna.pl/

 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2023-02-03 10:27:23
miniaturka

Szkolenie dla wychowawców seminaryjnych i delegatów zakonnych

W dniach 16-20 stycznia w Gnieźnie odbyła się kolejna edycja szkolenia dla wychowawców seminaryjnych i delegatów zakonnych ds. ochrony dzieci i młodzieży. W tegorocznych wykładach po raz pierwszy uczestniczyły delegatki zakonne ds. ochrony dzieci i młodzieży powoływane w zgromadzeniach żeńskich. – Chodzi dosłownie o to, by życie uratować, by uratować człowieka, przywrócić to, co zostało w nim podeptane i zniszczone, co padło ofiarą przestępcy – mówił do uczestników szkolenia Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2023-02-03 21:39:14
miniaturka

I MIĘDZYNARODOWY KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, Francja 2019

Komisja ds. Małżeństw i Rodzin w ramach Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej zorganizowała Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbył się w dniach 26 do 27 października 2019 roku w La Ferte–sous–Jouarre w pobliżu Paryża. Tematem przewodnim Kongresu było funkcjonowanie poradni rodzinnych w warunkach emigracyjnych.
2023-02-04 22:22:27
miniaturka

Bielsko-żywiecki katecheta najpopularniejszym nauczycielem w powiecie żywieckim

Ks. Piotr Wróbel, katecheta z 16-letnim doświadczeniem, który pracował w gimnazjum w Świnnej, Zespole Szkół w Buczkowicach, Liceum Kopernika w Żywcu, ZSP nr 2 w Wieprzu, a obecnie uczy w „Jedynce” w Jeleśni, zwyciężył w powiecie żywieckim w kategorii „Nauczyciel klas IV-VIII” w ramach Plebiscytu Edukacyjnego 2022 „Dziennika Zachodniego”.
2023-02-06 20:56:18
miniaturka

Zestawienie pomocy przydatnych w przygotowaniu do bierzmowania

Sakrament bierzmowania jest jednym z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Z tego powodu przygotowanie do bierzmowania powinno uwzględniać jedność z sakramentami chrztu i Eucharystii. Każdy ochrzczony może i powinien przyjąć ten sakrament, gdyż bez niego wtajemniczenie chrześcijańskie pozostaje niedopełnione.
2023-02-11 15:48:29
miniaturka

MEiN wstrzymuje obowiązek wyboru religii bądź etyki

Minister Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2023/2024 nie będzie wprowadzał żadnych zmian w zakresie nauczania etyki w szkołach. Nauka tego przedmiotu będzie organizowana na wniosek zainteresowanych rodziców uczniów lub na wniosek samych uczniów, o ile są pełnoletni – dowiedziała się KAI w Ministerstwie Edukacji.
2023-02-11 16:09:07
miniaturka

Dzień bezpiecznego internetu

Koło Naukowe Katechetyków UKSW wraz z Portalem Katechety zgłosiło autorską inicjatywę organizowaną w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu (7 lutego 2023)