Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-07 12:11
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Niemcy: Pielgrzymka Polaków do Matki Bożej w Neviges

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią Polonia niemiecka znów mogła pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Neviges. Do tej „Westfalskiej Częstochowy” przed cudowny obraz Niepokalanego Poczęcia w trzecię sobotę i niedzielę czerwca od lat pielgrzymują Polacy mieszkający w Nadrenii-Westfalii.

Zwykle przychodzą w dużych rozśpiewanych grupach. W tym roku nie było to możliwe, dlatego pielgrzymowali w małych, rodzinnych grupkach – pieszo, rowerami, samochodami. Ponieważ obowiązujące w kościołach limity pozwalały na uczestnictwo tylko 200 osób w każdej Mszy św., dlatego ci, którym nie udało się przez wcześniejsze zapisy dostać na Eucharystię, przychodzili w ciągu dnia, na chwilę osobistej, cichej modlitwy i wracali do domów.

Sobotniej i niedzielnej Mszy św. przewodniczył Generał Towarzystwa Chrystusowego, ks. Krzysztof Olejnik.

Link do Mszy św. sobotniej

Foto galeria

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-07-07 10:50:19
miniaturka

Premier Kanady wzywa katolików do protestów

Premier Kanady Justin Trudeau zaapelował do katolików kraju, aby domagali się od Kościoła reakcji na znalezienie zwłok dzieci ludności tubylczej w byłych szkołach z internatami. „Oczekujemy od Kościoła, że przejmie odpowiedzialność za swoją rolę”, oświadczył szef rządu na konferencji prasowej.
2021-07-07 10:53:51
miniaturka

Ważny krok w walce o przyszłość Europy – wspólna deklaracja partii konserwatywnych

„Wreszcie powstał dokument w obronie takiej Europy, która szanuje suwerenność, wolność i tradycje państw członkowskich. Jest to też wezwanie do głębokiej reformy UE, bo dziś zamiast chronić dziedzictwo, które stworzyła Europa, staje się źródłem problemów i niepokojów” – pisze Małgorzata Wołczyk.
2021-07-07 11:29:07
miniaturka

Nauczyciel biologii mówił, że istnieją dwie płcie – męska i żeńska. Został zawieszony

Hiszpański nauczyciel biologii Jesús Luis Barrón López został zawieszony w obowiązkach na sześć miesięcy za nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie – żeńska i męska. „To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła” – powiedział.
2021-07-07 12:42:18
miniaturka

Kuracja pooperacyjna papieża przebiega pomyślnie. Ojciec Święty dziękuje za modlitwę

Powracający do zdrowia papież wzruszony jest licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymywanymi w tych dniach z całego świata i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę. Informuje o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podkreślając, że kuracja pooperacyjna papieża przebiega pomyślnie.
2021-07-07 12:51:31
miniaturka

„Zakremówkowany” i zdradzony. Jak traktujemy dziedzictwo Jana Pawła II?

„To, co zrobiliśmy z pamięcią o Janie Pawle II, jest karykaturą pamięci. Udało nam się go «zakremówkować», traktujemy jak sympatyczny relikt przeszłości. Zapominamy natomiast o nim jako o przewodniku duchowym, przewodniku narodu, który wskazywał nam drogę” – powiedziała Paulina Guzik.
2021-07-07 13:30:02
miniaturka

Zaszczepienie kobiety w ciąży może uodpornić dziecko przeciw COVID-19

Specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie przeprowadzili pionierskie badania wpływu szczepionek przeciwko COVID-19 na przebieg ciąży. Udowodnili przezłożyskową transmisję przeciwciał przeciwko antygenowi S wirusa SARS-CoV-2.