Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "lewica"
2021-07-07 10:51

Ważny krok w walce o przyszłość Europy – wspólna deklaracja partii konserwatywnych

„Wreszcie powstał dokument w obronie takiej Europy, która szanuje suwerenność, wolność i tradycje państw członkowskich. Jest to też wezwanie do głębokiej reformy UE, bo dziś zamiast chronić dziedzictwo, które stworzyła Europa, staje się źródłem problemów i niepokojów” – pisze Małgorzata Wołczyk.
2021-07-06 08:55

Lewica nienawidzi świata Zachodu, w którym żyje – stwierdza „Le Figaro”

Filozof Philippe Raynaud w wywiadzie dla „Le Figaro” rysuje perspektywę niszczenia europejskiej kultury chrześcijańskiej przez niebezpieczne, lewicowe prądy ideologiczne, co następuje także w szkołach i na uczelniach wyższych.
2021-06-25 09:17

Skrajnie lewicowi radykałowie zaatakowali polityka Vox

Skrajnie lewicowi radykałowie zaatakowali polityka Vox – donosi hiszpański portal LibertadDigital
2021-06-15 12:00
miniaturka
play

Szpiegował prolajferów - został złapany na gorącym uczynku!

Na kursy dla obrońców życia i rodziny wysyłani są lewicowi szpiedzy. Podczas ostatniego kursu w Warszawie jeden z nich został złapany na gorącym uczynku.
2021-03-19 12:06

Hiszpania walczy o dzieci. Rośnie sprzeciw przeciwko lewicowej indoktrynacji

Dzieci już nie należą do rodziców – powiedziała rok temu wicepremier Hiszpanii Carmen Calvo. Temu dyktatowi ideologii gender wprowadzanemu przez lewicowy rząd przeciwstawiają się działacze prawicowych ugrupowań, ale także sami rodzice, którzy chcą decydować o edukacji ich dzieci.
2021-03-05 15:10

Lewica zagraża demokratycznej naturze Unii Europejskiej

Problem europejskich wartości demaskuje w na łamach „The American Conservative” Jorge González-Gallarza. UE jest bliska przekroczenia Rubikonu, co grozi rozpadem jej politycznej jedności. W sporze o tzw. „mechanizm praworządności”, autor staje po stronie Polski i Węgier.
2021-02-24 13:49

Bezskuteczne oburzenie lewicy. Wygrał zdrowy rozsądek (i prawo)

Mimo oburzenia posła Macieja Gduli, z krakowskich autobusów nie znikną plakaty, promujące hospicja perinatalne. Prezydent Jacek Majchrowski uznał, że akcja nie jest „wyjątkowa czy nietypowa dla MPK”. Zrobił to, co do niego należało.
2021-02-08 12:50

Serial „Opowieść Podręcznej” – antykościelna socjotechnika i strajk kobiet

Jeśli nie wiesz o co chodzi dziewczynom przebranym w czerwone płaszcze i białe nakrycia głowy, które wykrzykują dziwaczne hasła pod kościołami, lepiej, żebyś zapoznał się z amerykańskim serialem „Opowieść Podręcznej”
2021-01-27 13:18

Likwidacja krzyży w Hiszpanii pod pozorem walki z dziedzictwem Franco

Czy krzyż, także wzniesiony dla upamiętnienia ofiar krwawej wojny domowej, może gloryfikować wojskowy reżim? Tak wydaje się uważać rzecznik praw obywatelskich Andaluzji, wzywając do usunięcia z przestrzeni publicznej wszelkich śladów frankizmu, także krzyży
2021-01-26 07:18

Ultralewica odradza się dzięki radykalnej polityce ekologicznej

Francuski aktor, historyk i dziennikarz postanowił zbadać działalność lewicowych grup ekstremistycznych. Jak się okazuje, organizacje zmierzające do zniszczenia świata, jaki znamy i zaprowadzenia komunizmu, przeżywają swoje odrodzenie, m.in. dzięki forsowanej przez rządy polityce ekologicznej
2021-01-25 11:21

Chrześcijanie w Etiopii nigdzie się nie „wpakowali”. Komuniści – owszem!

Dramatyczne informacje sprzed kilku dni dochodzące z Etiopii, dotyczące masakry w Aksum, wzbudzają różne reakcje. Najbardziej szokujące były słowa, które na swoim profilu zamieściła posłanka Lewicy, będące jawnym dowodem jej christianofobii i ignorancji.
2020-12-01 11:44

Sejmowa uchwała o „Roku kard. Wyszyńskiego” kłuje w oczy Lewicę

Projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego spotkał się z ostrym sprzeciwem Klubu Lewicy. Sam atak na znienawidzonego przez PZPR Prymasa Tysiąclecia nie jest zaskakujący, zdziwienie wzbudza jednak absurdalny charakter zarzutów
2020-07-07 09:30

W Kalifornii zniszczono kolejny pomnik św. Junipero Serry

W Dniu Niepodległości w Sacramento obalono kolejny pomnik św. Junipero Serry, apostoła Kalifornii.
2020-07-03 10:30

Niszczenie pomników to cenzurowanie historii

Niszczenie pomników jest szkodliwe dla pamięci historycznej Amerykanów – uważa kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku.
2020-06-10 11:15

Ataki na kościoły podczas demonstracji w Meksyku

Katedra w Xalapa, w meksykańskim stanie Veracruz oraz Świątynia Zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa, znana popularnie jako „El Beaterio” zostały zaatakowane wczoraj podczas marszu protestacyjnego przeciwko represjom policji.
2019-05-21 14:59

Przewodniczący Lewicy Europejskiej: boję się społeczeństwa bez Boga

Przewodniczący Lewicy Europejskiej Gregor Gysi uważa papieża za „bardzo ważny autorytet moralny”. – Nie wierzę w Boga, ale boję się społeczeństwa pozbawionego Boga – powiedział niemiecki polityk w Kolonii w rozmowie z internetowym portalem domradio.de.
2019-01-15 12:25

Marszałek Senatu: żądanie rozdziału Kościoła od państwa jest olbrzymim nieporozumieniem

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski odniósł się do inicjatyw środowisk lewicowych zmierzających do rozdziału Kościoła od Państwa. Wspomniał także o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.